Prowadzący zajęcia

Instruktorzy naszej szkoły- gimnastyka lecznicza

Renata Śleboda

+ 48 605 08 23 69


W 1997 założyłam i obecnie szefuję Poznańskiemu Centrum Relaksacji i Terapii Ruchem GARUDA.

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ze specjalnością: nauczyciel wychowania fizycznego. Od 1993r. pracuję w tejże Uczelni w Zakładzie Metodyki Wychowania Fizycznego.

W 2003r. obroniłam pracę doktorską pt. Wpływ zintegrowanego programu jogi i kinezjologii edukacyjnej na stan narządu ruchu dzieci 8-letnich, a promotorem mojej dysertacji był dr hab. prof. AWF T. Kasperczyk (AWF Kraków).

Praktykuję hatha-jogę i qi-gong od 1994r., a od 1996r. tai-chi. Wcześniej, przez 7 lat uprawiałam Karate-do Shotokan (CRS Orzeł).

W 1996r. trafiłam pod skrzydła nauczycielki, Mistrzyni Siddha Yogi, Gurumayi Chidvilasanandy. System ten praktykuję do dnia dzisiejszego. W 1997r. brałam udział w Liphook pod Londynem w kursie, którego efektem było uzyskanie tytułu: nauczyciela hatha-jogi (w systemie Siddha Jogi, recertyfikowany w 2005r.).

Od 1997r. jestem instruktorem qi-gong, a od 1999r. tai-chi (moimi głównymi nauczycielami w tych dziedzinach są: Marcus Bongart ze Szwecji oraz Zhang Feng Jun z Chin). Później doskonaliłam swoje umiejętności pod okiem nauczycieli z różnych stron świata min. w Chinach, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii.

Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć hatha-jogi i tai-chi, stale rozszerzam swoje umiejętności na obozach i seminariach z różnych systemów i szkół. Prowadzę również zajęcia hatha-jogi i tai-chi dla studentów w AWF w Poznaniu i poza granicami Polski (staże na uniwersytetach w Zagrzebiu, Ołomuńcu, Vila Real w ramach programu ERASMUS). Jestem również instruktorem Nordic Walking (INWA, 2007r.).

Bardzo lubię pracować z dziećmi, zarówno z tymi, u których występują wady postawy, jak też i tymi, które mają problemy z edukacją szkolną. W pracy z nimi wykorzystuję autorski program ćwiczeń, elementy jogi dla dzieci, oraz metodę kinezjologii edukacyjnej, której jestem też instruktorką.

Jestem także wykładowcą na kursach instruktorów rekreacji ruchowej (głównie aspektów metodycznych i filozoficznych), często popularyzuję jogę i tai-chi w szkołach, oferując specjalnie przygotowane dla dzieci wykłady interaktywne.

Stworzyłam własny warsztat dla nauczycieli, cieszący się znacznym powodzeniem pt. „Zrelaksowany nauczyciel”, na którym uczę różnych technik uwalniania się od stresu (min. oddechem, dźwiękiem, tańcem, automasażem) - to propozycja dla szkół.

Od ubiegłego roku prowadzę warsztaty programu autorskiego „Jogi dla dzieci: cz. I z elementami kinezjologii edukacyjnej, cz. II w wadach postawy” (warsztat współprowadzi dr Patrycja Rąglewska z AWF w Poznaniu, fizjoterapeutka).

Obecnie przygotowuję autorski program relaksacji dla młodzieży oraz zajęcia jogi (jako systemu całościowego).

Moje pasje to: zdobywanie wiedzy i dzielenie się nią, praca z ludźmi, spotkania i dyskusje o ważnych sprawach z przyjaciółmi, wędrowanie po świecie, poznawanie ciekawych ludzi, czytanie ciekawych książek, ostatnio dołączyło: fotografowanie natury.

Kursy i warsztaty


Kursy i warsztaty
Obozy